عکاسی

تخمین هزینه تجهیزات آتلیه عکاسی

امروزه به دلیل افزایش بیکاری و علاقه افراد به عکاسی و درآمد نسباتا خوب این کار، تعداد آتلیه های عکاسی در سطح شهر رو به افزایش است و ممکن است شما نیز به این فکر بیفتید که یک آتلیه (عروس و داماد) راه بیاندازید. سوالاتی که برایتان پیش خواهد آمد این ها هستند:

  1. چقدر سرمایه اولیه نیاز دارید؟
  2. چگونه باید تخصص و حرفه این کار را بیاموزید؟
  3. آیا درآمد این کسب و کار خوب خواهد بود؟
  4. آیا اصلا می‌توانید در این حرفه موفق شوید ؟

در این نوشته سعی خواهم کرد هزینه اولیه (مورد ۱) برای استارت این کار را برایتان شرح دهم و در مطالب آینده به موارد دیگر خواهم پرداخت و سعی می‌کنم تجربه ۱۰ ساله خود را در زمینه عکاسی به طور کلی در اختیارتان قرار دهم.

خوب بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب و اون اینه که باید دنبال عکاسی از عروس و داماد باشید. چون این تنها وقتی هستش که همه راحتر پول خرج می‌کنن و درآمد اصلی آتلیه ها هم در این بخش هست. در کنارش می‌تونید عکس پرسنلی و اصطلاحا ۳*۴ هم بگیرید.

تخمین هزینه تجهیزات آتلیه عکاسی

برای شروع کار آتلیه دو گزینه دارید.

  1. خرید تجهیزات حرفه‌ای و شروع با اهداف بلند مدت
  2. خرید تجهیزات نسبتا معمولی با هزینه کمترو ارزیابی بازار

خب تو گزینه اول شما میتونید حدود ۲۰ میلیون برای دوربین و لنز ها و ۱۵ میلیون هم برای تجهیزات نور پردازی آتلیه هزینه کنید و به صورت کاملا حرفه ای کارتون رو شروع کنید. پس جمعا به حدود ۳۵ میلیون تومان به غیر از مکان نیاز خواهید داشت. این کار مزیتی که داره میتونید کیفیت بهتری ارائه کنید و پیشرفت بهتری داشته باشید ولی اگر کارتون خدایی نکرده نگیره باید ضرر بیشتری متحمل بشید و تجهیزات رو با قیمت پائین بفروشید.

گزینه دوم اینه که با تجهیزات معمولی شروع کنید و هزینه دوربین و لنز حدود ۶-۷ میلیون و هزینه تجهیزات نور و آتلیه هم ۳-۴ میلیون که میشه جمعا در حد ۱۰ میلیون تومان. خوبی این روش اینه که اولا یه شناخت از خودتون پیدا می‌کنید که اصلا علاقه و استعداد این کار رو دارید یا نه، دوما هم اینه که یه برآورد از بازار دستتون میاد و سوما هم بعد ها میتونید در صورت موفقیت با ضرر کمتر تجهیزاتتون رو آپگرید کنید.

خب همون طور که حدس زدید من گزینه دوم رو بهتون پیشنهاد می‌کنم.

نکته: ارقام به صورت تقریبی و نظر شخص بنده هستند و آتلیه ای هم هست که کل تجهیزاتش ۴ میلیون هم نمیشه. همچنین آتلیه های زیادی هم هستند که بیشتر از ۲۰۰ میلیون تجهیزات دارند.

برای خرید دوربین تا سقف دو ملیون تومان هم میتونید از این مطلب استفاده کنید.

موفق باشید

بهنود مصطفایی

 

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *